• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/karadagResmi?ref=hl
KategorilerDernek Binası Kullanma Yönetmeliği

DERNEK BİNASI KULLANIM TALİMATI

Taziye Oturumları:

İstanbulda  Cenaze Defni yapıldığında, defin yapıldığı gün Taziye sahibi isteği doğrultusunda dernek binası istek halinde yalnızca erkeklere açık olacaktır. Ayrıca talep olur ise takip eden iki gün saat: 15.00 / 21.00 Saatleri arasında Bayanlar salonumuzda dahil olmak üzere dernek binası açık olacaktır.

Bu günler Cumartesi ve Pazar günlerine isabet ettiğinde dernek 10.30 / 16.00 Saatleri arasında açık olacaktır.

İstanbul dışında defin yapıldığında Taziye sahiplerinin dönüş tarihlerine göre belirlenecek açılış tarihi ayrıca köylülerimize duyurulacaktır. Bu taziyeler içinde  iş gününe isabet eden hafta içi günlerinde iki gün  saat: 15.00 / 21.00 Saatleri arasında dernek binası açık olacaktır.

Bu günler Cumartesi ve Pazar günlerine isabet ettiğinde dernek 10.30 / 16.00 Saatleri arasında açık olacaktır.

Dernek Yönetimince Yapılacak Hizmetler:

Taziye oturumlarında dernek binasının her zaman temiz ve ısı düzenin mevsimlere göre düzenlenmiş olması sağlanacaktır.

Çay ve Su hizmeti hiç bir aksaklık olmadan görevliler tarafından servis yapılacaktır.

Taziye sahiplerine Dernek Binasında oturum yaptıkları günlerde ihtiyaçlara göre Öğlen ve Akşam Yemekleri  verilecektir.

Dernek binasında Köylümüz üyelerine verilen hizmetler karşılığında bir bedel istenmeyecek olup, üyelerce bağış yapılması durumunda makbuz mukabilinde bağış kabul edilecektir.

Derneğimiz üyesi olmayan Köylülerimiz içinde yukarıda belirtilen bütün hizmetler aksatılmadan verilecek olup, bilahera yapılan masrafların maliyet bedeli kendilerinden talep edilecektir.

Bayramlarda:

Ramazan Bayramında, Bayramın birinci günü Bayramlaşma için Dernek Binası saat: 11.00/14.00 arası açık olacaktır.

Kurban Bayramında, Bayramın ikinci günü Bayramlaşma için Dernek Binası saat: 11.00 / 14.00 arası açık olacaktır.

 


DERNEK BİNASINDA YAPILACAK SOSYAL AKTİVİTELER

Dernek Binasındaki mevcut salonlarımızda Dernek Üyelerimizce bireysel olarak yapılacak alktiviteler   ( Düğün, Nişan, Kına gecesi, sünnet, Grup Toplantıları, Aile toplantısı, Yemek v.s.) den yalnızca masraflar tahsil edilecek, başkaca bir talepte bulunulmayacaktır.

Derneğe üye olmayan Karadağlılardan ise yapılacak organizasyonun boyutuna  göre belirlenecek ücretler doğrultusunda hizmet verilecektir.

Binada yapılacak organizasyonlarda öncelik sırası her zaman  Dernek üyelerine ait olacaktır. Aynı anda aynı tarih ve saate gelen taleplerdeki öncelik sırası Dernek üyelerimizin olacaktır.

Derneğimizde yapılacak Organizasyonlar  2021/2022 Yılları Fiyat Listesi  
(Yalnızca Salon Kirası ve Hizmet Bedelidir.)

 

DÜĞÜN

NİŞAN

KINA GECESİ

SÜNNET

YEMEKLİ

DERNEK ÜYELERİ  ( Tek Salon )

1.500

1.500

1.500

1.500

Menü Çeşidine göre

DERNEK ÜYELERİ  ( iki Salon )

2.000

2.000

2.000

2.000

Menü Çeşidine göre

DERNEK ÜYESİ OLMAYAN (Tek Salon)

2.500

2.500

2.500

2.500

Menü Çeşidine göre

DERNEK ÜYESİ OLMAYAN  (iki Salon)

3.000

3.000

3.000

3.000

Menü Çeşidine göre

Dernek binasının kiralanması haricinde, organizasyonların yemekli olması talep edildiğinde menü çeşidine göre yapılacak harcamalar kadar kiralayan üyemizden ücret talebi yapılacaktır.

ÜYELENDİRME

Karadag Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Tüzüğünde yer alan sosyal faaliyetlerden, derneğe  ait Bina organizasyonlarından ve düzenlenecek sosyal aktivitelerden eşit  şartlarda ve öncelikli olarak Dernek üyeleri faydalanabilecektir.

Bu bağlamda;

Köyümüz fertlerinden Tahsil hayatını bitirmiş, Çalışma hayatına geçmiş reşit olan bütün Fertlerimizin  Derneğimize üye olmaları için davetler yapılacaktır. Üye olunması aşamasında Köyümüz bayanları arzu ederler ise Dernek üyeliğine başvuruda bulunabilirler.

Dernek hizmetlerinden / olanaklarından eşit oranda yararlanılması için her aile içerisinde mutlaka gerekli yeter sayıda üyelendirme daveti yapılacak ve gerekli incelemeler sonrasında üyeliklerin kabulu Dernek Yönetim kurulunca karara bağlanarak , üye adaylarına dernek üyeliğine kabul edilip edilmeme bilgisi verilecektir.

Dernek üyeliğine kabul edilen her üye, Genel Kurulca belirlenmiş aidat tutarlarını ödemekle yükümlüdür.

Dernek tüzüğün’de de belirtildiği gibi dernek aidatını iki yıl üst üste mazeret beyan etmeden ödemeyen üyelerin üyelikleri Dernek Yönetim Kurulunca iptal edilerek üyelere gerekli bilgilendirmeler yapılır.

Dernek aidat miktarları yıllık olup,  her yıl Ocak ayında üyeler in Borçları Dernek Yönetim Kurulunca Tahakkuk ettirilmektedir. Üyelerimizde hizmetlerin aksamaması için ödemekle yükümlü oldukları aidat tutarlarını geçikmelere neden olmadan Dernek Saymanlığına alındı belgesi karşılığında öderler.

Üyelendirme ve üyelik hakları ile ilgili dernek tüzüğünden yararlanılması gerekmektedir.

 

 

 

  
5483 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret290236
Etkinlik Takvimi